Робота з батьками

Анкета для батьків



1. Чи маєте ви домашню бібліотеку?
2. Чи велика вона?
3. Як часто ви купуєте книги для своєї дитини?
4. Чи активно читає ваша дитина?
5. Скільки приблизно книг за рік прочитує ваша дитина?
6. Яким книгам вона надає перевагу?
7. Де ваша дитина бере книги для читання?
8. Чи обговорюєте ви з дитиною прочитану книгу?
9. Чи дозволяєте ви своїй дитині читати книги не за віком?
10. Як ви вважаєте, хто повинен виховувати у дитини любов до книги: ви, учитель чи бібліотекар?
11. Чи читаєте ви книги?
12. Скільки, приблизно, за рік ви прочитуєте книг?
13. Як часто ви купуєте книги для себе?
14. Чи виховує книга вас особисто?
15. Де ви берете книги для читання?
16. Чи обговорюються прочитані книги у вашому домі всією сім'єю?
17. Як ви заохочуєте дитину до читання?
18. Чи пояснюєте ви дитині, для чого потрібне читання книг?
19. Чи здійснюєте ви перевірку техніки читання дитини?
20. Чи приносить вам особисте задоволення читання книг?


Десять порад, як зацікавити дітей читати

1. Давайте хороший приклад вашій дитині, показуючи як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

2. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її в голос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.
3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книги.
4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольнять її індивідуальні потреби, наприклад таким, як спортивні змагання чи тварини, включаючи художню і документальну літературу.

5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю котра потребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, так як такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.
6. Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками. Ними можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі з листування.

7. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад нову книгу, а потім лишіть письмово підказки, котрі приведуть дитину на це місце.
8. Заплануйте екскурсію в зоопарк, цирк, музей і т.п. Знайдіть книги, котрі з цим пов’язані і поділіться ними з вашою дитиною.
9. Заохочуйте вашу дитину складати різні історії і записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи історії і добавляючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, другу, молодшому брату чи сестрі.


10. Якщо ваша дитина – неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких як коробка з-під каші, наклейки, старі листівки, програми телепередач. На холодильнику чи родинній інформаційній дошці лишайте повідомлення, котрі можуть її зацікавити. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий